Сайт велосипедистів

Пошук

Міні-чат

200

Друзі сайту

Наше опитування

Як вам наш сайт???
Всього відповідей: 30

Статистика

Середа, 2019-03-20, 8:55 AM
Вітаю Вас Гість
Головна | Реєстрація | Вхід | RSS

2. РОЗМІРИ ЛАНЦЮГА - Форум

[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Форум » Ремонт велосипедів » Ланцюги » 2. РОЗМІРИ ЛАНЦЮГА
2. РОЗМІРИ ЛАНЦЮГА
AdminДата: П`ятниця, 2009-04-03, 3:09 AM | Повідомлення # 1
Administrator
Група: Администраторы
Повідомлень: 99
Репутація: 0
Статус: Offline
2. РОЗМІРИ ЛАНЦЮГА

Одна з найважливіших відмінностей між ланцюгами, не завжди видиме на перший погляд, але вельми істотне, це ширина ланцюга. Інтуїтивно зрозуміло, що ніж більше зірок ми хочемо поставити на задню втулку велосипеда, тим ширше доведеться робити втулку, адже сильно звужувати "парасольку" спиць не можна, інакше колесо втратить поперечну жорсткість, а значить, і міцність. Але дуже широкою втулку теж не варто робити з міркувань міцності самої втулки і її осі. Тому, із збільшенням кількості передач, виробники стали зменшувати відстані між зірками касети і товщину самих зірок. Відповідно, ніж більше зірочок розміщено на касеті, тим вже повинен бути використовуваний ланцюг.
Нижче приведена приблизна ширина ланцюгів по головках заклепок залежно від кількості зірок в касеті, хоча, вона може небагато розрізнятися у різних виробників.
Кількість зірок в касеті Ширина ланцюга, мм
1======= 8.7 - 11.0
4-5 ===== 8.7
6 =======7.8
7======= 7.3
8 =======7.1
9 =======6.6
10===== ~6.3
Про взаємозамінність ланцюгів, розрахованих на різну кількість передач, стисло можна сказати наступне. Ланцюги, розраховані на 10 передач, можна ставити тільки на відповідний привід. Ланцюги на 9 передач теж. Ланцюги на 8 передач працюють з касетами на 8 і 7 зірок і, можливо, на касетах на меншу кількість зірок, окрім одношвидкісних. Ланцюги на 7 передач - на касети на 7 зірок і нижче, окрім одношвидкісних. Нижче - все аналогічно. А ось поставити ланцюг, розрахований на меншу кількість передач на касету з великою кількістю не можна.
Ще один важливий розмір - це крок ланцюга. Традиційно, у велосипедах застосовувалися ланцюги з кроком в 1 і 0.5 дюйма. Але ланцюги з дюймовими ланками мали дуже велику нерівномірність ходу ланцюга при набіганні на зірочки і сході з них через велику довжину ланок, тому такі ланцюги вже давно не застосовуються і ланцюги з напівдюймовим кроком (12.7 мм) стали стандартом.
Ланцюги для багатошвидкісних велосипедів не розрізняються за типом: на гірських велосипедах, гібридах, багатошвидкісних міських, турінгах і шосейних використовуються абсолютно однакові ланцюги. Але ресурс (ходімость) одних і тих же ланцюгів на гірському і шосейному велосипедах зазвичай істотно розрізняється. Помітному зниженню терміну служби ланцюга на гірському велосипеді сприяє явно велика забрудненість, а також робота при великих навантаженнях (на менших за розміром зірках натягнення ланцюга вище при інших рівних).

 
Форум » Ремонт велосипедів » Ланцюги » 2. РОЗМІРИ ЛАНЦЮГА
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук: