Сайт велосипедистів

Пошук

Міні-чат

200

Друзі сайту

Наше опитування

Як вам наш сайт???
Всього відповідей: 30

Статистика

Вівторок, 2024-03-19, 5:18 AM
Вітаю Вас Гість
Головна | Реєстрація | Вхід | RSS

Як вибрати велосипед для дитини - Форум

[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Форум » Вибір велосипеда » Вибір велосипеда » Як вибрати велосипед для дитини
Як вибрати велосипед для дитини
AdminДата: П`ятниця, 2009-04-03, 2:51 AM | Повідомлення # 1
Administrator
Група: Администраторы
Повідомлень: 99
Репутація: 0
Статус: Offline
Встав у нас питання про придбання велосипеда або чогось з цієї ж опери для сина, великого любителя що всього переміщається на колесах. І знову я прискіпливо вивчаю різні моделі, вирішую який транспорт вважати за краще, щоб дитині було зручне і приємне на нім кататися? Тут-то і з'ясовується, що арсенал дитячих засобів пересування вельми і вельми різноманітний: машинки-каталки, дитячі велосипеди, педальні і акумуляторні машини (дитячі електромобілі), зустрічаються навіть вдалі стилізації під справжні трактори! І замість ухвалення рішення, опиняюся в безвиході.
Не просто угадати під вік, здібності і уміння дитини, та щоб ще і якість виробу не підкачала, враховуючи талант мого синочка перетворювати все на лом і утиль. Але індивідуальні характеристики мого баламута - це тільки мій головний біль, а Ви, погодившись з особливостями своєї дитини, робитимете вибір. Я у свою чергу постараюся Вас наштовхнути на здорову думку. Для цього стисло пробіжимося по тих, що всім існують і найбільш популярним представникам співтовариства транспортних засобів для дітей.

.

Велосипед - річ не тільки цікава, але і корисна. Він розвиває і укріплює м'язи маленьких ніжок. Крім того, освоюючи цей вид транспорту, дитина вчиться проводити одночасно декілька дій: крутити педалі і повертати кермо, рухаючись вперед в заданому напрямі. Це дозволяє малюкові краще координувати свої дії і орієнтуватися в просторі.

Вирішивши придбати триколісний транспорт для крихти, потрібно розуміти, що велосипед, в першу чергу, повинен відповідати віку дитини.

Від 1 року до 2 років

Моделі велосипедів для дітей цього віку можна сміливо назвати велоколясками. Завдяки спеціальній ручці, батьки зможуть везти малюка на такому велосипеді, як в прогулочній колясці.

Багато моделей велосипедів для найменших можуть легко трансформуватися в гойдалку. Щоб використовувати такий варіант по прямому призначенню, досить просто перекинути гойдалку і прикріпити її до «батьківської» ручки. У деяких моделях гойдалка складається і фіксується між колесами.

На велосипеді малюк може їхати, не тільки обертаючи педалі, але і відштовхуючись ногами, як на самокатові. А фірмові марки велосипедів, крім зручної телескопічної ручки і сидіння, регульованого під зростання дитини, мають основу для підтримки переднього колеса. Зафіксувавши з її допомогою велосипед, можна отримати справжній велотренажер, використовуючи який, дитина вчиться крутити педалі, залишаючись на місці.

Сучасний триколісний велосипед - це ще і яскрава іграшка, яка розважає малюка за допомогою ігрової музичної панелі з світловими ефектами і декоративними елементами, які приходять в рух, як тільки велосипед відправляється в шлях.

При цьому дитині подобається не тільки натискати на кнопки, але і просто катати свій транспортний засіб, посадивши в нього улюблену ляльку або ведмедика. До речі, в деяких моделях спеціально для цього передбачені додаткові низькі поручні, коротка ручка або «батьківський повідець», який може складатися.

Особливості конструкції

У такого велосипеда обов'язково повинне бути неслизьке сидіння у формі стільчика із спинкою, а ніяк не традиційне сидіння велосипеда для дітей старше. Спинка страхує дитину від зісковзування і падіння на спину. Для найменших необхідне додаткове знімне сидіння-обмежувач з матерчатими «штаньми» або ремені безпеки, що застібаються на животі малюка.

Страхувальний обідок безпеки, який служить додатковим захистом від випадання. Для максимального комфорту він може мати м'які накладки, що захищають малюка від ударів при випадковому зіткненні. Як правило, обідок прикручується до велосипеда болтами, і його можна відкидати. Садити малюка на велосипед зручніше за допомогою роз'ємного обідка, який розкривається в сторони і защипується спереду. Подібне кріплення дозволяє у разі потреби легко демонтувати обідок.

Упори для ніг малюкам просто необхідні. Переважно, щоб вони мали форму піддонів, які забезпечують правильне, безпечне і зручне розташування ніжок дитини і не дають їм зісковзувати. Щоб можна було відштовхуватися ногами від землі, краще, коли упори виконані у формі педалей, які піднімаються і фіксуються.

Ручка для батьків, яка, до того ж, управляє поворотом рулюючи, необхідна для велосипеда, якщо малюка на нім поки катають мама і тато. В цьому випадку дорослі можуть не тільки контролювати рух дитячого транспортного засобу, але і управляти їм. Для додаткової зручності ручка може регулюватися по висоті, хоча частіше вона найбільш стійка в найнижчому положенні.

Знімний дах-тент буде нелішней у велоколясці. Вона створить тінь, вкриваючи від пекучого сонця, і захистить від невеликого дощика.

Багажник - дуже потрібна річ в дитячому велосипеді. Адже на прогулянці не обійтися без іграшок. Зазвичай він буває у формі корзини, контейнера з кришкою, вбудованого бардачка, навіть кузова від самоскида, який можна перекидати за допомогою важеля.

В комплекті з деякими фірмовими моделями велосипедів до заднього багажника додається сумка-рюкзак, яку можна закріпити на кермі (для іграшок) або на батьківській ручці (для маминих дрібниць).

Від 2 до 4 років

Дітям постарше підійдуть велосипеди, виконані в строгих класичних формах. Нічого зайвого, головне - крутити педалі і їхати з вітерцем! А основними параметрами оцінки вважаються вже технічні і швидкісні характеристики триколісного засобу пересування.

Особливості конструкції

Сидіння у формі стільчика все ще предпочтітельней, але допускається і велосипедне сідло, не дуже похиле, з жорстким, оперізувальним бортом.

Колеса краще вибирати з гумовими покришками, для м'якої і безшумної їзди. Вони, на відміну від пластикових коліс, не гримлять на дорозі, краще амортизують і з ними легше управляти велосипедом. Велике переднє колесо дозволить розвивати пристойну швидкість. Тому напевно стануть в нагоді клаксон (дзвінок), застережливий перехожих про наближення велосипедиста, і ручне гальмо, розташоване на задніх колесах, за допомогою якого малюк (або мама) зможе зупинити велосипед навіть на похилій поверхні. Широкі колеса забезпечать прохідність по піску, траві і гравію, що особливо важливе для дачі і заміського будинку.
Діаметр таких коліс складає 12 дюймів (на відміну від звичайних 10-дюймових).

.

Обмежувач рулюючи - дуже важливе доповнення. При різкому повороті на швидкості кермо може боляче ударити в ділянку живота і навіть вибити дитину з сідла. А спеціальна вставка, що встановлена на кермі і обмежує його рух навколо своєї осі, вирішує цю проблему, і захищає малюка від випадання.

Ручка для батьків ще може стати в нагоді для невеликої координації руху і підтримки, але зовсім не обов'язково, щоб вона була керованою.

Педалі не повинні бути дуже маленькими, і зобов'язані легко обертатися без сторонніх звуків. Сильно винесені вперед педалі утруднять малюкові рух, оскільки йому буде потрібно більше сили на їх обертання. Необхідно пояснити дитині, що ногу на педаль потрібно ставити не миськом або п'ятою, а серединою (зведенням) ступні.

Деякі моделі велосипедів комплектуються дитячим набором садівника: лійкою, відерком, грабельками, лопаткою, совочком і формами. Набір поміщається в одному з велосипедних багажників.

Добре, якщо велосипед «росте» разом з своїм маленьким господарем - всі додаткові деталі (упори для ніг, страхувальний обідок, ручка управління) легко знімаються, а сидіння і кермо регулюються по висоті. Розсувна рама також дозволяє збільшувати розміри цього транспортного засобу залежно від зростання дитини.

Проблему із зберіганням і перевезенням вирішить складаний велосипед. А ще це засіб пересування може бути розрахований на двоє дітей, і на його спеціальній підніжці або додатковому сидінні, встановленому на задній осі, можна катати їх маленьких друзів. Причому, додаткове сидіння, як і основне, може комплектуватися обмежувальним обідком безпеки.

Увага! Кататися одночасно двом малюкам можна тільки на спеціально призначених для цього дитячим моделях, які мають посилену задню вісь з підніжкою або додатковим сидінням, - щоб уникнути травм із-за перекидання і поломки велосипеда.

Зовнішній вигляд

По дизайну велосипед для того, що підріс крихти може бути виконаний у формі спортивного або поліцейського мотоцикла, зі всіма відповідними атрибутами (лобовим склом, клаксоном, сиреною, імітацією бензобака і т. п.). Дуже подобаються малюкам і моделі, кермо яких оформлене у вигляді звірів (що особливо «розмовляють»).

Ціна - якість

На нашому ринку широко представлені велосипеди виробництва Росії, Німеччини, Італії, Туреччини, але вони зустрічаються рідше у відмінності від достатку велосипедів виробництва Китаю.

Китайська промисловість пропонує малюкам яскраві, нарядні, деколи дуже нарядні моделі триколісного транспорту. На жаль, вони не завжди надійні і, як правило, не кращої якості і розраховувати на те, що китайський велосипед послужить ще і молодшим братикам-сестричкам, не доводиться. Зате і ціна більш-менш прийнятна. За простий класичний велосипед без додаткових опцій від європейських фірм доведеться викласти суму в 40-60 тисяч торб.
Але якщо ціновий чинник не є головним при виборі, можна сміливо віддати перевагу західній якості і інноваційним розробкам, які стоять за відомими торговими марками: CHICCO і Peg-Perego (Італія), Rolly Toys і Kettler (Німеччина), Coloma і Injusa (Іспанія), і ін. Тим більше що велосипеди цих виробників відповідають всім вимогам безпеки, вони оригінальні по дизайну, практичні і зручні як для дитини, так і для батьків, та і розкид цін тут чималою.

.

Здійснюємо покупку

Для початку необхідного визначитися, як використовуватиметься велосипед. Чи потрібні в нім ті або інші опції. Адже оплачуючи непотрібні доповнення, Ви даремно витратите гроші.

При вибиранні транспортного засобу слід враховувати вік і можливості дитини, його навики і бажання. Наприклад, якщо малюкові вже більше 2 років, і він уміє крутити педалі, йому цілком підійде класичний велосипед. А ось однорічному карапузові просто необхідні підставки для ніг, страхувальний обід, ремені безпеки, батьківська ручка з можливостями управління і т.п. - тобто, всі атрибути велосипеда з функцією прогулочної коляски.

Триколісний засіб пересування для малюка повинен бути правильно підібраний по висоті (добре, якщо сидіння і кермо регулюються). Дитина, сидячи в сідлі, повинна стосуватися землі всією стопою. Для самостійної їзди нога що сидить на велосипеді крихти повинна легко діставати до педалі, опущеної в нижнє положення.

Вага - природно, велосипед повинен бути достатньо легеням, щоб малюк без зусиль міг зрушити його з місця. Але в першу чергу, цей параметр важливий для батьків. Адже саме їм належить виносити дитячий транспорт на прогулянку. Значно полегшує конструкцію пластикова рама, але сталева все-таки набагато надійніше.

При покупці дитячого велосипеда необхідно перевірити, як крутяться педалі. Чи досить у крихти сил, щоб повернути їх і зрушитися з місця? Те ж саме відноситься до керма, рукоятки гальма і коліс. Вони повинні повертатися легко і плавно, без сторонніх звуків.

Велосипед повинен бути стійким! Інакше, при неправильному розподілі ваги він може перекинутися, і дитина удариться потилицею.

Триколісний велосипед - це, хоч і маленький, але транспорт, і він вимагає «техогляду» і обслуговування. Тому перед початком експлуатації в нім слід перевірити кріплення деталей і вузлів. Крім того, потрібно своєчасно очищати від грязі колеса, педалі, підніжки. А при необхідності - змащувати деталі конструкції спеціальним маслом.

Невелика ремарка, граючи з машиною-каталкою або велосипедом на вулиці, краще не йти далеко від будинку: малюки, особливо спочатку, швидко стомлюються і можуть захотіти спати раніше звичайного.

 
Форум » Вибір велосипеда » Вибір велосипеда » Як вибрати велосипед для дитини
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук: