Сайт велосипедистів

Пошук

Міні-чат

200

Друзі сайту

Наше опитування

Як вам наш сайт???
Всього відповідей: 30

Статистика

Субота, 2024-04-20, 3:47 AM
Вітаю Вас Гість
Головна | Реєстрація | Вхід | RSS

Купуємо велосипед для прогулянок - Форум

[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Форум » Вибір велосипеда » Вибір велосипеда » Купуємо велосипед для прогулянок
Купуємо велосипед для прогулянок
AdminДата: П`ятниця, 2009-04-03, 3:08 AM | Повідомлення # 1
Administrator
Група: Администраторы
Повідомлень: 99
Репутація: 0
Статус: Offline
Купуємо велосипед для прогулянок

.Весна! Нарешті знову стало тепло, нарешті став танути сніг і асфальт звільнився від льоду. А значить, пора на прогулянку! І не просто на прогулянку, а надзвичайно корисний для здоров'я «променад на колесах»! І допоможе нам в цьому з дитинства знайомий «двоколісний друг» - велосипед!

Давно пішли ті часи, коли межею мріянь вважалися вітчизняні «шедеври велосипедостроєнія» типа «Кама» або «Салют». Та ще і не кожен радянський «великий» підходив для жінок - тобто, не мав верхньої щаблини на рамі. Ні, звичайно ж, «чоловічі» велосипеди теж цілком придатні для експлуатації (до цих пір згадую важкенну, але стійку, як самоскид, дідову «Україну» з величезними колесами і масивною трубою між кермом і сидінням).
Але, все-таки хочеться, щоб своє, рідний двоколісний транспортний засіб був і не дуже важким, і зручним, і надійним (щоб ламалося порідше!), і в обслуговуванні нескладним. Як розібратися у всьому різноманітті велосипедів, які вже виставлені на продаж в спортивних магазинах, торгових центрах і на ринках?

.

Перше питання, на яке ви винні самі собі відповісти, - де і як ви хочете кататися? Річ у тому, що велосипеди діляться на декілька категорій: дорожні, туристичні, гірські і «гібридні» (поєднують в собі декілька функцій). Туристичні і гірські - це «машинки» для любителів спорту, довгих походів і екстриму; для повсякденного використання вони дорогі, та і не потрібна в місті їх «навороченность». Найпоширеніші - для неспішних прогулянок по міських вулицях і пареннях - це дорожні (їх також називають «міські», «традиційні», «комфорт»).
Ці велосипеди - найдоступніші за ціною, вони не розраховані на спортивні перенавантаження, але при цьому вони призначені для щоденних поїздок по не дуже перетнутій місцевості, і при нормальній експлуатації розраховані на багаторічну службу.

.

Головний критерій при виборі правильного «велика» - розмір рами. Підбирати розмір потрібно, орієнтуючись на ваше зростання:

Рама

Зростання см

14"

135-155

16"

150-165

18"

165-178

20"

175-185

22"

185-195

24"

190 - 210 і >

Будь-яка модель велосипеда від фірми, що поважає себе, буває представлена в декількох варіантах, на різне зростання.

Головним правилом вибору рами фахівці називають наступне: стоячи з «великому» між ніг, ви повинні мати можливість сісти на 7-10 см - це необхідно для уникнення нещасних випадків при аварійній ситуації, коли вам потрібно буде різко зіскочити з велосипеда. Якщо ж такого зазору по висоті у вас не буде (або, більш того, при посадці на велосипед ноги не діставатимуть до землі) - в цьому випадку у вас не вийде швидко зістрибнути з «велика» при наїзді на перешкоду або при зіткненні - і наслідки можуть бути вельми травматічнимі. Продавці велосипедів дуже рекомендують не нехтувати цим правилом!

Дорожні велосипеди - це якраз ті, які розділяються на «чоловічі» (із закритою, трапецієвидною рамою) і «жіночі» (відкриті, без верхньої труби).

Насправді, зовсім не обов'язково зупиняти свій вибір на «жіночій» моделі, особливо, якщо вам сподобалася яка-небудь з «чоловічих». Не завжди «жіночі» велосипеди виявляються зручнішими; тим паче, що в порівнянні з «чоловічою» закритою рамою, відкрита «жіноча» завжди менш жорстка (а значить, менш надійна). Для її посилення (зміцнення) використовуються більш товстостінні трубки, а це обважнює всю конструкцію (парадокс: «жіночий» велосипед може опинитися важче «чоловічого»). При цьому саме «жіночі» моделі бувають доладними, що полегшує їх транспортування і зберігання.

Діаметр коліс дорожніх велосипедів буває від 20 дюймів (маленькі) до 28 дюймів (великі). Чим більше діаметр, тим вище швидкість пересування, рівніше хід і краще прохідність. При зменшенні діаметру коліс швидкість падає, але при цьому педалі крутити легше, та і «великий» з маленькими колесами простіше підігнати під зростання «сідока». Слід мати на увазі, що будь-яке колесо може переїхати перешкоду висотою не більше 1 свого радіусу.

При пробній посадці звернете увагу, щоб ваш корпус сильно не нахилявся вперед. Також важливий розмір сідла: чим ширше, тим краще (такі вже наші анатомічні особливості!).

Які аксесуари необхідні для велосипеда? Головний принцип - нічого зайвого («великий» - сам по собі масивний агрегат і додатково обважнювати його не варто). Але є речі, без яких не обійтися:

Насос. Подаруй, найнеобхідніший предмет, коли справа стосується велосипеда. Саме він допоможе вам «дотягнути» до будинку, якщо по дорозі прокололося колесо або просто впав тиск в шинах. Купите спеціальний, компактний насос, який кріпиться до рами і не займає багато місця.

Багажник. Час від часу щось доводиться перевозити, тому багажник - хороша альтернатива заплічному рюкзаку. Алюмінієвий або титановий багажник кріпиться до задньої рами і може витримувати від 10 до 50 кг вантажу.

Крила (грязьові щитки). Як відомо, при пересуванні з-під коліс летить вода і грязь. Для того, щоб хоч би частина всього цього не летіла на вас, крила повинні стояти на обох колесах.

Дзеркало заднього вигляду. Особливо корисна річ при їзді по місту або заміським трасам. Кріпиться зазвичай в торець рулюючи і краще, щоб ніжка у дзеркала була гнучкою, для зручного регулювання.

Фара. Для освітлення дорогі і позначення велосипеда в темний час доби (адже прогулянка може і затягнутися!). Фари мають власні кріплення, чіпляються під кермо, а харчуються такі ліхтарики від батарей або акумуляторів, розташованих в корпусі. На одному комплекті батарей фара здатна світити безперервно близько 3 годин.

Крім того, на велосипеді обов'язково повинні бути катафоти - біле, червоне або оранжеве светоотражающие «кругляччя», вони дозволять розгледіти вас на дорозі в темноті.

Замокнув. «Протівоугонноє» засіб, необхідне у випадку, якщо потрібно залишити десь велосипед. Замки бувають з тросом або ланцюгом. Звичайно, надійною таку систему не назвеш, але у громадян, що замислили вкрасти вашого «двоколісного друга», злом цього пристрою займе якийсь час, а там, дивишся, ви і повернетеся. Але залишати «великий» без нагляду на тривалий термін все-таки не стоїть - в нашій країні як і раніше панує принцип «тягни все, що погано лежить»!

Утримувач для фляжок і пляшок. Для того, щоб можна було ковтнути води, не зупиняючи велосипеда. У стандартні утримувачі уміщаються більшість пластикових пляшок.

Велоаптечка. Набір деталей для усунення дрібних неполадок. Зазвичай включає клей з латочками або самоклеющиеся латочки для ремонту камер, складаний ножик, а також набір ключів. Для перевезення велоаптечки використовуються велосумки , які підвішуються під сідлом або на раму.

Скільки повинен коштувати хороший дорожній велосипед? Продавці спортивних магазинів в один голос говорять, що якісний, новий велосипед менше 8.000-10.000 рублів коштувати не може. Все, що дешевше - це «машинки» китайського або білоруського виробництва, які вельми посередні за якістю і прослужать рік-два.

При покупці ваш велосипед обов'язково повинні перевірити. Увагу слід звернути на роботу гальм, перемикачів, на накаченность покришок і відсутність «вісімок» на ободах (колесо не повинне вихлятися з одного боку в інший). Також обов'язково поцікавтеся гарантійним строком на раму і що комплектують велосипеда. Дізнайтеся, чи є у фірми, що продає вам «двоколісного друга», своя гарантійна майстерня.

Ну і, нарешті, не забувайте, що велосипед - це транспортний засіб і, хоча «права» на управління їм не потрібні, про безпеку забувати не варто. Особливо, коли виїжджаєте на жваву міську трасу. Тому в ідеалі слід простудіювати і Правила дорожнього руху! Вдалих прогулянок!

 
Форум » Вибір велосипеда » Вибір велосипеда » Купуємо велосипед для прогулянок
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук: