Сайт велосипедистів

Пошук

Міні-чат

200

Друзі сайту

Наше опитування

Як вам наш сайт???
Всього відповідей: 30

Статистика

П`ятниця, 2024-03-29, 0:46 AM
Вітаю Вас Гість
Головна | Реєстрація | Вхід | RSS

Будове велосипеда - Форум

[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Форум » Вело новини » Історія велосипеда » Будове велосипеда
Будове велосипеда
AdminДата: П`ятниця, 2009-04-03, 3:16 AM | Повідомлення # 1
Administrator
Група: Администраторы
Повідомлень: 99
Репутація: 0
Статус: Offline
Анатомія велосипеда
РАМА
Рама велосипеда .
Сучасні рами виготовляють із сплавів стали (HiTen, Cromo), алюмінію, титану так само існує клас рам з полімерних матеріалів, таких, як карбон.
Універсальні кріплення на рамі.
Можуть використовуватися для монтажу різних аксесуарів - бочка з водою, велонасоса і т.д. На рамах високого рівня є разьеми для кріплення дискового гальма.
Півень.
Металевий кронштейн, на який кріпиться задній перемикач. Буває знімний і незнімний. У рамах високого рівня це знімний елемент.
Геометрія велосипедних рам

РУЛЬОВА КОЛОНКА
Кермо
Кермо буває прямі, вигнуті, шосейні (баранячі роги). На прямі кермо часто ставить "ріжки" (ручки по краях рулюючи).
Гріпси .
Ручки надягають на кермо для зручності управління - гумові, паралоновиє, гелі і т.д.
Винесення рулюючи .
Багато в чому, визначає посадку велосипедиста. Підбираючи довжину і підйом винесення можна прийняти як прогулочну (майже верікальную), так і швидкісну - нижчу і аеродинамічнішу посадку. Існують регульовані моделі.

СИСТЕМА ПЕРЕМИКАННЯ ПЕРЕДАЧ
Манетки (моноблоки).
Центр управління велосипедом, ручки перемикання швидкостей і гальмівні ручки.
Передній перемикач .
Механізм забезпечуючий перехід ланцюга за зірками системи. Приєднаний до моноблоків за допомогою системи тросів. Передній перемикач - один з найвибагливіших механізмів у велосипеді.
Задній перемикач .
Пристрій "перекидає" ланцюг на різні зірки касети. Приєднаний до моноблоків за допомогою системи тросів. Це, досить крихкий механізм, який через конструктивні причини постійно відкритий воді і грязі, тому, він вимагає постійного відходу.
Система тросів .
Троси, що відходять від моноблоків, передають зусилля від рук велосипедиста до гальмівної системи і перемикачів швидкостей. У сучасному велосипеді, як правило, налічується чотири троси - до переднього і заднього гальма і, до переднього і заднього перемикача швидкостей. Існує моделі гальм, де троси замінені на гідравлічні лінії, де наповнювачем є спеціальне масло зусилля, що передає, за рахунок тиску поршня в моноблоках.
Ролик заднього перемикача .
Достатньо компонент, що швидко зношується, вимагає відходу і мастила.
Гірські групи устаткування Shimano і Sram

СИСТЕМА ГАЛЬМУВАННЯ
Гальма .
Один з найважливіших компонентів велосипеда. Існують три основні види гальм:
- на базі гальмівного барабана (де гальмування починається тоді, коли ви крутите педалі у зворотний бік) часто застосовується в city bike'ах
- ободниє гальма - кліщового типу, це V-brake або кантільоверниє гальма, що затискають обід колеса
- дискове гальмо, де гальмування відбувається за рахунок стиснення диска закріпленого на втулці колеса(як в мотоциклах).
Також V-brake і дискові гальма можуть бути механічні (зусилля передається тросом), гідравлічні (рідинна система) і гібридні.

СИСТЕМА АМОРТИЗАЦІЇ
Вилка .
Буває двох типів - жорстка і амортизаційна. Перші, ставлять, в основному, на велосипеди націлені на швидкість - шосейні, туристичні і трекові моделі, а амортизаційні, на гірські велосипеди і гібриди, оскільки, вони поглинають не тільки удари, але і частину енергії від педалювання і дають зайву на шосе вагу. Амортизаційні вилки розрізняють по довжині ходу (від 40 до 300 мм) і типу механіки - еластомерниє, повітря, маслянниє і змішаних типів.
Задній амортизатор . Їм обладнали гірські і туристичні моделі, можлива установка тільки на спеціалізовану раму. Також як і передній амортизатор сьедаєт частина зусиль велосипедиста, додає ваги велосипеду, комфорту і керованості велосипедистові.

СИСТЕМА
Система .
Набір з передніх зірок і шатуна. Зазвичай, складається з трьох, рідше два або однієї зірки. У гірських велосипедів кількість зубців на зірках зазвичай 48,38,28 або 42(44-46),32,22. У шосейних велосипедів звичайна дві зірки на 52,32. Деякі системи, обладналися захисним пластиковим кільцем(оберігає одяг від попадання між зубами і ланцюгом).
Шатуни .
Кріпляться до системи, до них, у свою чергу, кріпляться педалі.
Педалі .
Бувають двох принципових типів - звичайна платформа, з якими можна їздити в будь-якому взутті, тукліпси (обичне педалі з ремінцем для кріплення ноги) і контактні, які вимагають спеціального кріплення на велотуфлях. Останні, значно покращують швидкість і техніку педалювання, оскільки ви передаєте зусилля на обертання системи не тільки при "натисненні" на педаль, але і при подьеме ніг - педаль пристібається до ноги особливим контактом на черевику. Їзда у велотуфлях вимагає певної вправності.
Ланцюг .
Найскладніший механічний пристрій у велосипеді, ланцюг постійно подверженна зносу, підлягає постійному відходу, мастилу і своєчасній заміні.
Касета .
Задній набір зірочок. У гірських велосипедів кількість зубців на задніх зірках зазвичай знаходиться в проміжку 11-34. Число зубів на системі щодо зубів на касеті, називають "передавальним відношенням". На сучасному велосипеді, кількість зірок касети складає від 6 до 10. Більша кількість зірок, дає значущий приріст можливих передавальних відносин з касетою, що дозволяє вибрати комфортну передачу для будь-якого ухилу дорогі. Це дозволяє заїхати на дуже крутий схил.

КОЛЕСА
Обід колеса .
Від міцності обода, залежить довговічність колеса в цілому і, багато в чому, швидкість велосипеда. Для гірського велосипеда стандартний діаметр колеса 26" (але є моделі і 28",29"), шосейного або гібрида 28" дюймів 1дюйм = 2.54см.
Покришка .
Від типу покришки прямо залежить стійкість велосипеда на різних типах дорожнього покриття і швидкість. Покришки розрізняють по щільності гуми, виду протектора і ширині. Покришки без протектора або з маловираженим малюнком, називають "слік", з чистим верхом, але бічними шпильками - "полуслік" і, нарешті, "шиповка", чия робоча поверхня має яскраво виражений протектор.
Втулки колеса .
Складний закритий від грязі механізм, який забезпечує обертання колеса на осі і "тримає" спиці. Піддається великим навантаженням, оскільки, на нього доводиться вся вага велосипедиста і велосипеда. Існує безліч видів втулок, які призначені для різного типу навантаження, виду гальм і кількості спиць.
Спиці .
Дуже уразливий компонент, який крім навантаження від велосипедиста, постійно піддається ударам на вибоїнах дорогі. Зазвичай колеса спіцуют навхрест ("у три хрести") або радіально ("сонечком"). Для гірського велосипеда найбільш поширена спіцовка 32-мя або 36-у спицями на 3 "хрести".
Ніпель .
Простій механізм для утримання повітря в камері. У сучасному велосипеді, існує - автомобільний або велосипедний (спеціалізований високий ніпель "френч").

СІДЛО І ДІЄСЛОВО
Сідло .
Частина велосипеда, з якою велосипедист стикається в перебігу всієї поїздки. Правильний і вдумливий підбір сідла для свого стилю катання украй важливий. Шосейні сідла вузькі і довгі, сідла для гірських велосипедів ширші, а у city bike'ов вони дуже широкі, підпружинені, орієнтовані на вертикальну посадку. Існує розділення на чоловічі і жіночі(часто не сильно відрізняються). Матеріал : шкіра, кожазаменітель, інші.
Підсідельний штир - дієслово .
Від висоти підсідельного штиря прямо залежить посадка велосипедиста і відстань ніг до землі. Підсідельні штирі бувають : Жорсткі - алюмінієва, сталева або углепластіковая трубку з кріпленням для сідла і амортизаційні (часто використовуються в city bike'ах).
Ексцентрик .
Підсідельний хомут. Затискає підсідельний штир в рамі. Бувають з ексцентриком або на звичайному болті (дешеві моделі).

 
Форум » Вело новини » Історія велосипеда » Будове велосипеда
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук: