Сайт велосипедистів

Пошук

Міні-чат

200

Друзі сайту

Наше опитування

Як вам наш сайт???
Всього відповідей: 30

Статистика

Четвер, 2019-04-25, 11:38 AM
Вітаю Вас Гість
Головна | Реєстрація | Вхід | RSS

5. СВОЄЧАСНА ЗАМІНА ЛАНЦЮГІВ - Форум

[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Форум » Ремонт велосипедів » Ланцюги » 5. СВОЄЧАСНА ЗАМІНА ЛАНЦЮГІВ
5. СВОЄЧАСНА ЗАМІНА ЛАНЦЮГІВ
AdminДата: П`ятниця, 2009-04-03, 3:10 AM | Повідомлення # 1
Administrator
Група: Администраторы
Повідомлень: 99
Репутація: 0
Статус: Offline
5. СВОЄЧАСНА ЗАМІНА ЛАНЦЮГІВ

Про те, як правильно визначити момент необхідний для заміни ланцюгу на нову, написано немало, тому я лише стисло повторюся. Головна ідея полягає в тому, що ланцюг зношується в 2-3 рази швидше за зірки касети, і в 4-6 разів швидше за зірки системи. Це - у разі своєчасної заміни ланцюгу. Якщо ж ланцюг не поміняти вчасно, то сильно зношений ланцюг почне швидко "з'їдати" касету, особливо "улюблені" передачі, і тоді разом з ланцюгом доведеться міняти і її, а у гіршому разі і систему. Тому, для економії засобів, ланцюг необхідно міняти декілька раніше, чим вона остаточно зноситься, що дозволить обійтися тільки заміною ланцюгу.
Як же визначити, чи пора міняти ланцюг або ще рано? Вимірювання ресурсу ланцюга в кілометрах не коректно з погляду визначення її зносу. Для цього зазвичай вимірюють, наскільки подовжився ланцюг в результаті зносу в рухомих з'єднаннях, для чого використовують хорошу жорстку лінійку, штангенциркуль або спеціальний пристрій. Звичайне вимірювання проводять на натягнутій ділянці ланцюги в 24 ланки (напівланки), довжина якої для нового ланцюга складає рівно 12 дюймів (напівдюймовий ланцюг) або 304. 8 мм. У теорії, вимірювання проводяться при натягненні ланцюга зусиллям в 1% від зусилля розриву ланцюга, яке складає від 1000 кгс для ланцюгів під Старт-Шосе до 2100 кгс для ланцюгів KMC, тобто 10-20 кг
Приведені в інших джерелах дані, на мій погляд, декілька завищені, тому я привожу уточнені дані:.
Удлінненіє цепіна 24 ланки, мм Рекомендації по ланцюгу
0.0 - 1.0 (0.0-0.3%) Ланцюг в нормі.
1.0 - 1.5 (0.3-0.5%) Ланцюг пора міняти.
1.5 - 2.0 (0.5-0.7%) Новий ланцюг проскакуватиме на деяких передачах, але з часом приробиться. У разі заміни ланцюгу варто поміняти і касету.
2.0 - ... (0.7-...%) Новий ланцюг приробиться нескоро: необхідна заміна і ланцюга, і касети.
Ці дані стосуються заміни старому ланцюгу на нову. Проте для підвищення терміну служби ланцюга і касети можна застосувати метод кругової заміни ланцюгів, коли з новою касетою використовується 2-4 ланцюги, у разі використання касети і ланцюга одного рівня. Ланцюги змінялися через кожні 500-1000 км., а після установки всіх ланцюгів по першому разу, вони встановлюються по 2-у, 3-у разу і т.д. В цьому випадку зірки касети і всі ланцюги зношуються більш-менш рівномірно (різниця не повинна перевищувати 1. 0 мм на 24 ланки для всіх ланцюгів) і досить добре працюють при істотних подовженнях (до 3. 0-4. 0 мм на 24 ланки).
Безумовно, варто згадати і те, що ланцюги працюють значно довше при своєчасному чищенні і мастилі.
Якщо спробувати стисло відповісти на питання, ланцюги якого виробника кращі, а якого гірше, то можна лише нагадати наступне. По-перше, якість ланцюгів міняється рік від року, і часто не в кращу сторону. По-друге, ланцюги одного типу можуть бути краще у одного виробника, а іншого у іншого виробника. У третіх, має сенс порівнювати не назви ланцюгів, а ціни в своєму регіоні на конкретні моделі ланцюгів. Що стосується моєї суб'єктивної думки, то, мабуть, виробників можна було б розподілити по зниженню параметрів ланцюгів таким чином: SRAM, Shimano, KMC. Але це лише IMHO.

 
ПортикДата: Четвер, 2018-02-22, 7:50 PM | Повідомлення # 2
Рядовий
Група: Пользователи
Повідомлень: 6
Репутація: 0
Статус: Offline
вот оно
 
Форум » Ремонт велосипедів » Ланцюги » 5. СВОЄЧАСНА ЗАМІНА ЛАНЦЮГІВ
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук: