Сайт велосипедистів

Пошук

Міні-чат

200

Друзі сайту

Наше опитування

Як вам наш сайт???
Всього відповідей: 30

Статистика

Четвер, 2019-05-23, 6:19 AM
Вітаю Вас Гість
Головна | Реєстрація | Вхід | RSS

Кількість спиць в традиційному колесі гірського велосипеда - Форум

[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Форум » Ремонт велосипедів » Спиці » Кількість спиць в традиційному колесі гірського велосипеда
Кількість спиць в традиційному колесі гірського велосипеда
AdminДата: П`ятниця, 2009-04-03, 2:43 AM | Повідомлення # 1
Administrator
Група: Администраторы
Повідомлень: 99
Репутація: 0
Статус: Offline
Кількість спиць в традиційному колесі гірського велосипеда складає 32 або 36 штук, хоча це залежить від призначення колеса і виду набору спиці. Іноді їх може бути і менше. На гібридах і міських велосипедах найчастіше встановлюється 36 спиць. На тандемах спиць може бути навіть до 40 або 48!, а на шосейних велосипедах 32, 28, 24. Зниженням кількості спиць досягається загальне зниження ваги колеса, і, зокрема, мас, що обертаються, що дуже важливе для їзди з частими змінами швидкості руху, а також деяке зниження аеродинамічного опору.
Кількість спиць в колесі кратно 4 (є ті, що ведуть і хвостові зліва і справа), а у разі застосування радіального набору спиці - кратно 2.

.

Залежно від розмірів втулки, ефективного діаметру обода і типу набору спиці, необхідне застосування спиць цілком певного розміру. Причому знати його необхідно не тільки для збірки нового колеса, але і для заміни вибитих або порваних спиць. Зараз випускається широкий набір спиць з кроком по довжині між сусідніми розмірами в 1-2 мм. Номінальна товщина звичайних спиць складає 1,6...2,3 мм. Таблиця відповідностей метричних розмірів і розмірів, прийнятих як стандарт в США, приведена нижче.

Діаметр
Діаметр (gauge)
2.3 мм
13G
2.0 мм
14G
1.8 мм
15G
1.6 мм
16G
1.5 мм
17G
1.3 мм
18G
1.2 мм
19G

Оскільки в більшості випадків фланці передньої втулки симетричні, а задньою багатошвидкісною асиметричні і можуть мати різні розміри, то на велосипеді з однаковими ободами і втулками однієї групи зазвичай присутні спиці трьох розмірів: на переднє колесо, на заднє справа, на заднє зліва.
Методи зниження ваги.

Велосипедні спиці настільки довгі і тонкі, що можуть працювати тільки на розтягування, оскільки міцність на вигин дуже мала, а для роботи на стиснення у спиць не вистачає стійкість. Найбільша напруга в тілі спиці виникає в зоні заломленого і різьбового кінців спиці, що пов'язане з різними ослабляючими ефектами. У середній чином, в середній частині спиці можна прибрати частину матеріалу для зниження ваги при вирівнюванні міцності спиць по кінцях і в середині.
Іноді на заломленому кінці спиці навпаки робиться додаткове потовщення, оскільки головка спиці - її найслабкіше місце. Економія матеріалу дозволяє знижувати вагу спиць на два колеса приблизно на 100. . . 200 р. Спиці із змінною товщиною, це так звані баттірованниє спиці.

.

Окрім зниження ваги, утоньшеніє спиць в середній їх частині дозволяє зробити їх еластичнішими, що необхідне для додаткового захисту обода і втулки при виникненні різких ударів від перешкод.

Але баттірованниє по довжині - не єдині спиці із змінною геометрією. Існують спиці з аеродинамічним профілем. Кінці таких спиць мають круглий перетин, а середня частина має еліптичний або сильно уплощенний профіль.
Типи наборів спиць.

Колесо може бути зібране з тангенціальним (точніше напівтангенціальним) або з радіальним набором спиці. У разі застосування тангенціального набору спиці, коли від спиця йде на перпендикулярно втулці, колесо може бути зібране в 1, 2, 3 або 4 хрести, тобто спиця по своїй довжині перетинає 1-4 спиці з того ж боку втулки, у разі радіального, відповідно - в 0 хрестів. У чому ж різниця? Чим з меншою кількістю хрестів зібрано колесо, тим коротше за спицю, а отже, колесо буде легше. Але в цьому випадку колесо стає жорсткішим, але менш міцнішим, оскільки навантаження розподіляється по ободу менш рівномірно і він може легше постраждати при ударі.
До того ж колеса з радіальним набором спиць можуть застосовуватися тільки там, де на осі колеса відсутній момент, що крутить, тобто тільки як передні колеса і лише у випадку, якщо не встановлено дискове або втулкове гальмо. З інших неприємних моментів - підвищена вірогідність мимовільного розкручування головок спиць за рахунок їх строго перпендикулярного ободу розташування. Застосування радіального набору спиці також вимагає спеціальних втулок з міцними фланцями. Переважна кількість коліс збирається в 3 хрести.
же частині спиці, де повністю відсутні які-небудь концентратори напруги, міцність виявляється вищою. Таким

 
Форум » Ремонт велосипедів » Спиці » Кількість спиць в традиційному колесі гірського велосипеда
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук: