Сайт велосипедистів

Пошук

Міні-чат

200

Друзі сайту

Наше опитування

Як вам наш сайт???
Всього відповідей: 30

Статистика

Середа, 2019-06-19, 6:46 PM
Вітаю Вас Гість
Головна | Реєстрація | Вхід | RSS

Знос приводу велосипеда - Форум

[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Форум » Ремонт велосипедів » Трансмісії » Знос приводу велосипеда
Знос приводу велосипеда
AdminДата: П`ятниця, 2009-04-03, 3:24 AM | Повідомлення # 1
Administrator
Група: Администраторы
Повідомлень: 99
Репутація: 0
Статус: Offline
Знос приводу велосипеда

В процесі експлуатації велосипеда зношуються всі вузли приводу - ланцюг, касета і система (блок передніх зірочок). Але знос кожного вузла має свої неповторні особливості.

Касета. Визначити знос зірочок можна за формою зубів. Оскільки ланцюг в процесі їзди впливає тільки на задню сторону кожного зуба, зношується саме ця сторона. На новій зірочці кожен зуб має задню сторону крутішу, ніж передню. В процесі зносу передня сторона залишається без змін, а задня помалу "розплющується" і "з'їдається" ланцюгом, і при цьому стає пологішою. Зазвичай ресурс касети - близько 10000-15000 км., хоча він сильно залежить від класу устаткування, і від стилю катання.

Коли зуби сильно зношені, при активному педалюванні ланцюг починає проскакувати, особливо на маленьких зірочках
Система. Система зношується приблизно так само, як і касета - міняється форма зубів. При сильному зносі ланцюг починає проскакувати на передніх зірочках. Ресурс системи достатньо великий, (вона може працювати і 20000-25000 км.), але сильно зношений ланцюг занапастить її раніше.

Ланцюг. Ланцюг зазвичай служить менше, ніж касета - близько 4000 км.(знову ж таки, ресурс сильно залежить від умов катання). Знос ланцюга виявляється в тому, що вона "витягується". Тобто якщо покласти поряд ланцюг із стажем і нову, то при однаковій кількості ланок старий ланцюг буде довший (звичайно, в натягнутому стані).

Зверху - новий ланцюг. Знизу - ланцюг пройшов 1600 км. Видно, що сегменти старого ланцюга декілька довше.

Витягування ланцюга обумовлене не фізичним подовженням її пластин, а зносом осей ланок, тобто ланцюг як би розбовтується. Але все одно це призводить до того, що міняється відстань між ланками, і врешті-решт з'являється невідповідність між довжиною ланки ланцюга і відстанню між зубами зірочки. Тому сильно зношений ланцюг починає дуже швидко зношувати касету і систему.

В англомовній літературі описаний простій спосіб визначення ступеня зносу ланцюга, придатний для всіх моделей гірських і шосейних велосипедів (окрім хіба що зовсім антикварних)

Для визначення зносу треба зміряти довжину 24 сегментів ланцюга Вимірювати можна звичайною лінійкою або рулеткою, не знімаючи ланцюг з велосипеда. В цьому випадку вимірювання проводять на верхній половині ланцюги, коли вона злегка натягнута.

Оскільки один сегмент ланцюга має довжину 1/2 дюйми, довжина 24 сегментів повинна складати 12 дюймів, або один фут, або, якщо по-російськи - 304.8 мм.

Вимірювати треба відстань між центрами першої і 25-ої осей.

Результати вимірювання:
304,8- Новий ланцюг.
304,8-306,4 мм - Ланцюг в нормі.
306,4-307,9 мм - Ланцюг зношений. Якщо її замінити зараз, то спочатку можливі невеликі проблеми із-за невідповідності кроку нового ланцюга і старих зірочок. Через деякий час ланцюг і зірочки повинні приробитися один до одного..
307,9 мм або більше - Ланцюг сильно зношений, касета і система- швидше за все, теж. Якщо замінити тільки ланцюг, то процес прироблення може затягнутися. Краще поміняти касету і систему разом з ланцюгом.

Можна, звичайно, накатати 10000 км., нічого не роблячи ні з касетою, ні з ланцюгом, ні з системою. Але якщо на зношену касету поставити новий ланцюг, то почнуться проблеми із-за різного кроку ланцюга і касети, і буде потрібно якийсь час на те, щоб вони приробилися один до одного. А сильно зношена касета і нормально зовсім не працюватиме з новим ланцюгом, так само як і сильно зношений ланцюг "з'їсть" нову касету і систему.

Тому перше правило - якщо привід зносився сильно, то міняємо все відразу - касету, ланцюг, систему, а не по частинах.

Є думка, що можна, не чекаючи сильного зносу, придбати дві або три ланцюги, і міняти їх по кругу, через 1000-1500 км. Тоді ланцюги і зірочки зношуватимуться рівномірно.

З іншого боку, різні зірочки зношуються по-різному. Природно, ваші улюблені зірочки зношуватимуться швидше, ніж інші, тому про рівномірність зносу в цьому випадку говорити не доводиться.

Що порадити у кожному конкретному випадку? Це залежить від вашого стилю катання і від його інтенсивності.

Якщо велосипед ви катаєтеся тільки по двору або парку, і його пробіг вимірюється парою сотень кілометрів в сезон, то очевидно, його знос протягом найближчих десяти років вам не загрожує.

А для тих, хто катається багато і часто, можна спробувати міняти ланцюги по кругу

 
Форум » Ремонт велосипедів » Трансмісії » Знос приводу велосипеда
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук: