Сайт велосипедистів

Пошук

Міні-чат

200

Друзі сайту

Наше опитування

Як вам наш сайт???
Всього відповідей: 30

Статистика

Субота, 2018-06-23, 9:00 AM
Вітаю Вас Гість
Головна | Реєстрація | Вхід | RSS

1. КІЛЬКІСТЬ ПЕРЕДАЧ І ЛАНЦЮГА - Форум

[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Форум » Ремонт велосипедів » Ланцюги » 1. КІЛЬКІСТЬ ПЕРЕДАЧ І ЛАНЦЮГА
1. КІЛЬКІСТЬ ПЕРЕДАЧ І ЛАНЦЮГА
AdminДата: П`ятниця, 2009-04-03, 3:09 AM | Повідомлення # 1
Administrator
Група: Администраторы
Повідомлень: 99
Репутація: 0
Статус: Offline
1. КІЛЬКІСТЬ ПЕРЕДАЧ І ЛАНЦЮГА.

Перші велосипеди мали одну передачу, багато сучасних - багатошвидкісні. Яка ж різниця між тими і іншими? Треба відразу відзначити, що з погляду типу вживаного ланцюга, велосипеди з планетарними втулками можна віднести до одношвидкісних велосипедів: у ланцюговій частині приводу присутній по одній ведучій і відомій зірці. У багатошвидкісних велосипедів із зовнішніми перемикачами передач провідних зірок від 1 до 3 і 4-10 відомих (одного разу я бачив велосипед безрідного виробництва аж з чотирма провідними зірками!).
Як це впливає на ланцюг? Використання великої кількості зірок веде до того, що на багатьох передачах ланцюг йде не рівно, а з перекосом, тобто провідні і відомі зірки розташовані не в одній площині, а в паралельних, але з деяким зрушенням. І чим більше це зрушення, тим сильніше зношуються ланцюг і зірки, тому більшість виробників рекомендують не використовувати, по можливості, передачі з великим перекосом ланцюга.
Як же була вирішена проблема мінімізації впливу перекосу при роботі ланцюга? У старих велосипедних ланцюгах з'єднання між сусідніми ланками складалося з штифта, що сполучає ланки ланцюга, циліндрового стакана, що скріпляє пластини внутрішньої ланки, крізь який проходив штифт, і ролика, що знаходиться поверх стакана. Нові ланцюги відрізняються відсутністю стакана, роль якого виконують заломлені всередину навколо отворів краю внутрішніх щічок. Вони мають декілька поверхню, що округляє, що дозволяє ланцюги краще згинатися в поперечному напрямі. Це сприяє кращому перемиканню передач і роботі ланцюга з перекосом. Крім того, масло може легше проникати всередину для мастила штифта.

 
Форум » Ремонт велосипедів » Ланцюги » 1. КІЛЬКІСТЬ ПЕРЕДАЧ І ЛАНЦЮГА
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук: