Сайт велосипедистів

Пошук

Міні-чат

200

Друзі сайту

Наше опитування

Як вам наш сайт???
Всього відповідей: 30

Статистика

Четвер, 2019-05-23, 6:20 AM
Вітаю Вас Гість
Головна | Реєстрація | Вхід | RSS

Жорсткі і амортизовані вилки - Форум

[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Форум » Ремонт велосипедів » Велосипедні вилки » Жорсткі і амортизовані вилки
Жорсткі і амортизовані вилки
AdminДата: П`ятниця, 2009-04-03, 2:47 AM | Повідомлення # 1
Administrator
Група: Администраторы
Повідомлень: 99
Репутація: 0
Статус: Offline
Жорсткі і амортизовані вилки

Велосипедні вилки діляться на амортизовані і жорсткі. Амортизація переднього колеса необхідна для поліпшення керованості велосипеда на дорозі з складним рельєфом, попутно забезпечуючи збільшення комфорту при їзді. Переважне число гірських велосипедів зараз має амортизаційну вилку, яка також не рідко зустрічається на гібридних і міських велосипедах. Решта типів велосипедів зазвичай обмежується жорсткою вилкою. Причому, для шосейних або трюків велосипедів амортизаційна вилка протипоказана.
Типи амортизаційних вилок

Будь-яка амортизуюча система повинна складатися з пружного елементу, пом'якшувального удари, і демпфуючого елементу, що гасить коливання. Залежно від того, що вибране як пружний і демпфуючий елементи, існує три основні типи амортизованих вилок:
пружінно-еластомерниє (еластомерниє);
пружинно-масляні (масляні);
легко-масляні (повітря);
комбіновані з перерахованого вище варіанти.

В пружінно-еластомерних вилках , часто званих еластомернимі, роль пружного елементу грає сталева пружина, а демпфером служить полімерний стрижень, розташований усередині неї і що направляють, в яких ходять стійки. Багато еластомерниє вилок нерегульовані, а ті, що дозволяють регулювати жорсткість на практиці майже не дають зробити цього. Еластомерниє вилки володіють середньою вагою, недорогі. Але взимку консистентне мастило замерзає і вилка стає жорсткою. До того ж всі недорогі вилки достатньо швидко виходять з ладу.

пружинно-масляні вилки також працюють за рахунок жорсткості пружини, а демпфером служить масло, що перетікає з однієї порожнини в іншу через систему клапанів. Такі вилки можуть бути виконані з відкритою ванною або закритою, коли масло знаходиться в спеціальному картріджі. Перші простіше в обслуговування і довговічніше, другі можуть якісний регулюватися. Вилки можуть володіти тільки регулюванням стиснення або і стиснення, і відбою. Пружинно-масляні вилки найбільш довговічні. Головний недолік - цей клас вилок володіє найбільшою вагою.

легко-масляні вилки відрізняються від двох попередніх типів тим, що пружинячим елементом є не сталева пружина, а повітря. Демпфування здійснюється масляними картріджами. В даний час повітряні вилки найбільш легені. Існують повітряні вилки високого тиску і низького. Перші менш чутливі до перепадів температур, другі більш ізносостойки.

Окрім перерахованих вище типів, зрідка зустрічаються та інші. Прості пружинні вилки - дуже дешеві, з огидними характеристиками. Повітря, де повітря виступає в якості і пружини, і демпфера. Важелі, де замість телескопічного механізму використовується важіль, а пружиною і демпфером може служити все перерахованою вище.
Тип рульової колонки

Рульова колонка може бути двох типів: різьбовою ( headset ) і безрезьбової ( aheadset ). Відмінності полягають методом фіксації підшипникових вузлів. У різьбовій рульовій колонці вони закріплюються і регулюються шляхом того, що нагвинчує верхнього конуса верхнього підшипника на рульову трубу вилки. Винесення вставляється всередину її і розклинюється конусною бобишкой, що затягується гвинтом. У безрезьбової рульовій колонці підшипники підтискаються винесенням, яке регулюється так званим «якорем» , а фіксується болтами на винесенні.

Головне достоїнство різьбовою рульовою - це можливість легкого регулювання рулюючи по висоті. Безрезьбовиє рульові значно міцніше, що істотно для гірських велосипедів, але для регулювання рулюючи по висоті необхідно переставляти дистанційні кільця, розташовані под/над винесенням, міняти саме винесення, на винесення з іншим кутом підйому, або скористатися регульованими по висоті виносамі, які володіють істотно меншою міцністю і жорсткістю.

В даний час різьбові рульові колонки встановлюються на всі типи велосипедів. Гібридні велосипеди частіше обладналися безрезьбовимі рульовими колонками. Для гірських велосипедів, безрезьбовиє рульові стали стандартом, виключаючи найдешевші велосипеди.
Розміри рульової колонки

Різьбові колонки гірських і інших велосипедів зазвичай мають розмір рульової труби 1'' і іноді 1 1/8''. Безрезьбовиє, як правило, - 1 1/8''. Іноді зустрічаються безрезьбовиє рульові колонки розміру 1 1/4'', які застосовуються в амортізаторних вилках з телескопічним механізмом, розташованим усередині головної труби рами, Cannondale HeadShok, наприклад. У зв'язку з появою дліноходних амортизаційних вилок з однією короною, останнім часом з'явилися вилки з рульовою трубою 1.5'.

 
Форум » Ремонт велосипедів » Велосипедні вилки » Жорсткі і амортизовані вилки
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук: